top of page
  • Obrázek autoraŠevětín žije!

Ustavující zastupitelstvo rozdalo karty, práce pro Ševětín může začít!

V pondělí 17. října 2022 proběhlo v našem městyse, podobně jako v celé řadě dalších obcí, první zasedání nového zastupitelstva, tzv. ustavující schůze. Díky důvěře voličů se ho mohlo zúčastnit i sedm nových zastupitelů za Ševětín žije!, tentokrát z pozice vítězů voleb a nejpočetněji zastoupené volební strany. I přes tento fakt je ale povolební matematika neúprosná a nám nezbývá než respektovat rozhodnutí stran Ševětín pro všechny generace a KDU-ČSL, kteří po čtyřleté spolupráci v předchozím volebním období vytvořili společnou koalici s těsnou většinou osmi mandátů.

A tato skutečnost se promítla také do průběhu ustavující schůze, během které si staronová koalice prohlasovala své návrhy na obsazení pozic starosty, místostarosty, rady a většiny členů obou výborů. Ševětín žije! tak prakticky přišel o možnost se výrazněji podílet na rozhodovacích procesech na všech úrovních vyjma zastupitelstva. Mrzí nás především to, že až na individuální případy nebyly vyslyšeny naše prosby o povolební schůzky, během kterých bychom si mohli se zvolenými zastupiteli nastínit naše vzájemné představy o budoucím fungování obce. Neméně nás pak mrzí fakt, že se výsledek voleb nepropsal do složení rady městyse, čímž bychom nejlépe dokázali voličům, že chceme Ševětín spojovat a pracovat pro něj společně. A v neposlední řadě se pozastavujeme nad tím, že kontrolní funkci kontrolního a finančního výboru, kterou dle nepsaných pravidel vykonává v naprosté většině obcí opozice, obsadily netradičně z většiny strany podílející se na vládnoucí koalici.

Ač je nám to líto, není všem dnům konec a my rozhodně neházíme flintu do žita. Do voleb jsme šli především proto, abychom mohli prosadit dobré kroky, které podle nás posunou Ševětín dál. A budeme dělat vše pro to, abychom k tomu dostali příležitost. Další možnost k vytvoření dialogu a k spolupráci napříč všemi stranami máme nyní, kdy se sestavují komise rady městyse. Věříme, že právě tohle je to místo, kde se bude moci vytvářet něco skvělého - společně, s radostí z dobře odvedené práce a s hmatatelným užitkem pro novou radu.

Na závěr přinášíme novou informaci, kterou začínáme částečně plnit jedno z našich předvolebních předsevzetí. Do konce týdne se můžete těšit na podrobný report z průběhu zasedání ustavujícího zastupitelstva, včetně vysvětlení jednotlivých bodů, přehledu hlasování a našeho pohledu na věc. Chceme v tomto duchu pokračovat i po dalších zasedáních, protože práce zastupitele je především prací pro veřejnost, která si zaslouží být dobře informována.

A jaký z toho všeho máme pocit teď? Plný naděje! Bude to jízda, tak pojeďte s námi!480 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page