top of page
  • Obrázek autoraŠevětín žije!

Pytle to unesou, příroda by nemusela. K jarnímu úklidu Ševětína se připojili hasiči

Součástí akce Ukliďme Česko! jsme byli již poněkolikáté a naše odhodlání párkrát do roka hromadně pomoci zbavit Ševětín alespoň části odpadků přetrvává.


Byť jsme se sešli ráno v sobotu 1. dubna, o aprílový žertík se určitě nejednalo. Dobrá nálada ale nechyběla, a protože se k úklidu přidali i členové místního dobrovolnického hasičského sboru, nebyla nouze ani o kvalitní sběračské posily. Hasičům moc děkujeme, že zapojili i své rodiny, ostatně většina sběračů úklid pojala jako rodinnou či přátelskou záležitost. Jsme tak rádi, že se péče o místo, ve kterém žijeme, předává z generace na generaci a jdeme našim dětem tím nejlepším příkladem.


I po letech nás dokáže překvapit, co všechno se dá v přírodě kolem nás najít, byť to do přírody zcela jistě nepatří. Letos jsme pozvedali obočí například nad nálezem celého neotevřeného platíčka smetánek do kávy u železniční trati.


Prošli jsme všechny rozdělené úseky, některé skupinky se dokonce dostaly až do Vitína a na sběrných místech se sešlo k desítce naditých pytlů, které jsme odvezli do ševětínského sběrného dvora.


Věříme, že nikomu z nás není lhostejné, jak přírodě nakládáme. Mysleme na to tedy při procházkách, ale i doma, než vyhodíme něco, co by se třeba ještě dalo využít, než něco hodíme do “směsky”, protože se nám nechce přemýšlet, jestli se náhodou ten konkrétní obal nedá nějak roztřídit, nebo třeba při nákupech - jestli opravdu danou věc potřebujeme, případně jestli ji potřebujeme v tak velkém množství. Jen na nás záleží, jestli si prostředí kolem sebe budeme spíše opečovávat, nebo ničit.


Děkujeme všem, kteří nad znečišťováním planety přemýšlí a těšíme se na další společný úklid Ševětína!
19 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page