top of page
  • Obrázek autoraŠevětín žije!

Premiérová sousedská slavnost na farním dvoře ve znamení přátelské atmosféry

S myšlenkou na akci takového typu jsme si pohrávali už dlouho. Chtěli jsme vytvořit prostor na setkání všech, kteří se chtějí potkat a poznat se svými sousedy, zažít spolu něco nového a užít si příjemné kulturní odpoledne, A v sobotu 27. srpna 2022 se to konečně povedlo.


V názvu Sousedská slavnost se odráží hlavní náplň této nové události - slavit. A my slavili - i navzdory tomu, že se počasí rozhodlo nás poslední dobou na našich akcích trochu potrápit a připravit nám nejedny perné chvilky. Několikadenní přípravy se zdály být v ohrožení, když se začátkem akce v 15:00 začal také vydatný déšť. Ani rozmary počasí však nemohly pokazit naše nadšení z toho, že jsme mohli slavnost pořádat na tak krásném místě s nezaměnitelnou atmosférou, jakým je farní dvůr.


Opět jsme tedy vybalili všechny věci, vyklepali ze střech stánků vodu, zapnuli gril a začali točit pivo. K poslechu nám jako první zahrál ševětínský B-Quintett Pavla Vokůrky. Pro příchozí návštěvníky jsme měli u vstupu přichystané na uvítanou perníčky, na prarodiče a jejich vnoučata čekaly pytlíčky s oblíbenou hrou našeho dětství - kuličkami. Není tedy divu, že se slavnost se rozproudila svým životem.


S lahodnou kávou a domácími dobrotami si mohli hosté prohlédnout historické fotografie a společně zavzpomínat na minulost Ševětína. Připraven byl i vzkazovník, kde jsme si přečetli moc hezké vzkazy, které nás ujistily v tom, že bychom chtěli v započaté tradici setkávání určitě pokračovat. Malí návštěvníci si užili veselou divadelní pohádku od Víti Marčíka ml., pohráli si s ručně vyřezávanými hračkami v Hračkolně nebo si zahráli některou z deskových her, které jsme pro ně přichystali. Ostatně retro hry svého mládí si mohli zahrát i dospělí. 😊 Celá slavnost se nesla ve velmi příjemné atmosféře, ke které přispělo i vystoupení dalšího hudebního uskupení - ševětínské rodačky Stanislavy a její kapely.


Děkujeme, že jste nám svou přítomností pomohli vytvořit ten jedinečný pocit, který jsme si my (a snad i vy) odnesli. Děkujeme také panu vikáři Stolaříkovi a panu Maškovi za zapůjčení a úžasnou přípravu farního dvora. Věříme, že setkávání je to, co nás stmeluje a doufáme, že se potkáme i u dalších ročníků Sousedských slavností.48 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page