top of page
  • Obrázek autoraŠevětín žije!

Naše kandidátka představila své plány na veřejném setkání

Komunikaci považujeme za naprostý základ. Umět, a především chtít veřejnosti vysvětlovat své kroky by měla být v politice naprostá samozřejmost. Bylo pro nás tedy automatické, že rozhodnutí kandidovat v letošních komunálních volbách lidem v Ševětíně oznámíme i osobně. Ve volebním zpravodaji, který měli občané Ševětína koncem května ve svých schránkách, jsme sice představili naše kandidáty i program, ale věříme, že potkáváním se a diskusí se toho navzájem dozvíme mnohem víc, proto jsme 17. června uspořádali veřejné setkání s obyvateli. V příjemném prostředí vinárny v prvním patře ševětínského kulturního domu se vpodvečer tohoto velmi teplého dne sešli Ševětíňáci i někteří přespolní s našimi kandidáty.


První část programu tvořilo představení našich záměrů, vizí a představy Ševětína za několik let. Náš kandidát Míra Dvořák zmínil základní tematické okruhy, kterých se držíme a na kterých pracujeme. Ty jsou zveřejněné také v našem volebním zpravodaji, který naleznete na odkazu Květen 2022 - volební zpravodaj | Ševětín žije! (sevetinzije.cz). Ke každému z nich by se samozřejmě dalo mluvit hodiny, ale protože věříme, že ještě bude čas podrobněji představit naše plány, zmínili jsme prozatím jen několik základních bodů.


Druhou (a snad nejen pro nás důležitější) částí byla diskuze, do které jsme přizvali všechny přítomné. Číslo jedna na naší kandidátce má Filip Skřička, ten se také ujal moderování této části setkání. Na první otázku jsme nemuseli dlouho čekat a následně se rozproudila poměrně živá debata. Otázky pokryly široký tematický okruh. Přítomné zajímala spolupráce v rámci Místních akčních skupin, jak máme v plánu podporovat lokální podnikatele i jaké finanční zdroje bychom využívali a v čem by byl rozdíl oproti současnému zastupitelstvu. Na základě připomínky ohledně našich „neznámých“ kandidátů jsme se snažili vysvětlit, že právě setkáními, jako bylo toto, se chceme lidem v Ševětíně přiblížit, poznat se a zjistit, co nás spojuje či rozděluje.


Poté, co padl názor, že jako spolek Ševětín žije! nesouhlasíme s pokračováním těžby v lomu, jsme upřesňovali, že nejsme autory petice proti lomu, a stejně jako obyvatelé Ševětína máme i v rámci kandidátky různé názory a respektujeme každý z nich. Není tedy pravdou, že bychom po volbách blokovali plánované přesunutí těžby a nerespektovali výsledek proběhnutého referenda. Základem je pro nás transparentní jednání a neutuchající snaha obyvatele informovat o všech krocích a naslouchat jejich názorům.


Nespokojenost s udržováním obecní zeleně v Ševětíně projevila jedna z přítomných a přidala dotaz, jak bychom se v této oblasti angažovali my. Kromě systému pravidelné kontroly máme v plánu i využití moderních technologií, například aplikace, pomocí níž budou občané moci snadno upozornit na nepořádek v obci či právě například na neupravenou plochu. Tento dotaz diskuzi nasměroval k problému, který v současnosti u vedení obce vidíme a dle reakcí přítomných nejsme sami, a tím je komunikace, respektive její nedostatek. Někteří občané nevědí, kam se se svými požadavky obrátit mimo úřední hodiny, mají zkušenost s neobdržením odpovědí, případně jim chybí užitečné informace.

Zbytek diskuse zahrnoval otázky na transparentnost, spolupráci s místními spolky či možnost postavení kiosku s občerstvením u Dubenského rybníka. Padl i dotaz na šířící se fámu o tom, že naši kandidáti plánují „zrušit fotbal v Ševětíně“. Tato úsměvná fabulace diskusi odlehčila, samozřejmě jsme vysvětlili, že naopak nejenom fotbal, ale sport obecně je něco, co naši obec reprezentuje, stmeluje a prospívá jí, proto jeho podpora je automatická, byť i tady je třeba hledat strategická řešení a myslet dopředu, nezůstávat na jednom místě.


Diskusní část byla velmi podnětná a my tímto děkujeme všem přítomným, že se zajímají o naši kandidaturu, naše vize a především, že se zajímají o Ševětín a co se v něm děje. Děkujeme za zapojení se, vyslovení svých názorů i pochybností a za slušně vedenou, inspirativní diskusi, která i nám dala zpětnou vazbu a podpořila naši chuť pracovat na programu pro Ševětín. Těšíme se na další veřejné setkání s vámi, které plánujeme na září. Věříme, že potkávat se, mluvit spolu a vysvětlovat si navzájem své postoje má smysl a posouvá nás všechny dál.126 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page