top of page
  • Obrázek autoraŠevětín žije!

Aprílový velikonoční trh přivezl do Ševětína novinky!

Ševětínský trh pod kostelem slaví třetí narozeniny a jejich oslavu jsme zahájili v neděli 2. dubna trhem ve velikonočním hávu. Už den předem jsme při stavění stánků pro trhovce koukali na předpověď počasí a první kapky dávaly signál, že pláštěnku či deštník tentokrát bude nezbytné vzít spolu s košíkem.


Pršelo od rána a tak bylo jasné, že návštěvnost trhu tentokrát nebude taková, na jakou jsme zvyklí. A přesto se našlo spoustu odvážlivců, které jen tak něco nerozhází a přišli si vybrat výzdobu (nejen) na velikonoční stůl od pana Masojídka, háčkovanou kabelku Od Nady nebo čerstvé ovoce z Fresh Fruit CB. A protože vytrvalý déšť dokázal být místy nepříjemný, bylo potřeba potěšit mysl i žaludek něčím dobrým. A že bylo na výběr! Mezi stálice už patří Bratři Leštinové s vlastní praženou kávou i výbornými domácími zákusky, u Foodtrucku se opět stála fronta a jídlo vonělo ještě víc než zmoklá tráva, skvostnou kulajdu nebo tematická linecká vajíčka či ovečky jste si mohli dát u stánku spolku Ševětín žije! a snad z žádného trhu nemůžete odejít bez Prostě placky.


Oko a ústa návštěvníků nemohl minout stánek, který měl na našem trhu premiéru, a to SPcafee z Veselí nad Lužnicí. A soudě podle ohlasů, naposledy jsme je pod ševětínským kostelem určitě neviděli.


Novinkou byly také Květiny z Ohrady, za nimiž stojí Kateřina Hieke ze Ševětína. Mohli jste si u ní nakoupit krásné přírodní i zdobené jarní věnečky i trvalky a popovídat o velké vášni, kterou zahradničení je. Nadšené místní prodejce vidíme na trzích ze všeho nejraději.

A rádi jsme viděli všechny, kteří houževnatě nabízeli své výrobky a na návštěvníky se usmívali. Ostatně o radosti z nákupu, společenské události, kterou se náš tradiční trh již stal, i ze setkání se známými i neznámými řemeslný jarmark je a my rádi sledujeme, že vás pořád baví.


U koho nejraději nakupujete vy? A máte tip na nějakého šikovného tvůrce, prodejce z okolí, který by se mohl stát další tváří ševětínského trhu? Budeme moc rádi, když nám o něm dáte vědět! Třeba ho pak potkáte už na příštím jarním trhu, kterému doufáme bude přát i počasí. 28. května se těšíme na viděnou pod kostelem!61 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page